Która dieta jest obecnie najbardziej skuteczna?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

7 odpowiedzi obeznanych

andromeda877
0
andromeda877 | 8 lat temu | 2300 pkt
Tak naprawdę ciężko jest odpowiedzieć na to pytanie, gdyż każdy organizm jest inny i na każdy działa co innego. Na początek dobrze jest zaznajomić się z zaleceniami zawartymi w diecie zgodnej z naszą grupą krwi. Co prawda nie wszystko co zostało w niej ujęte dla danej grupy krwi jest wskazane dla naszego organizmu ale na większość należałoby zwrócić uwagę i praktykować w codziennym odżywianiu. Nim przystąpi się do właściwej diety, warto oczyścić się z toksyn (tzw. dieta detoks dostępna w internecie w różnych wersjach). Wpłynie to na lepszy stan organizmu, polepszy samopoczucie i oczywiście zapewni spadek kilku kilogramów.
IFF
0
IFF | 8 lat temu | 340 pkt
Dietą bardzo skuteczną jest dieta 13sto dniowa - DIETA KOPENHASKA. Bardzo restrykcyjna ale moim zdaniem bardzo skuteczna. Polega na jedzeniu jaj, wołowiny, szpinaku, pomidorów. Rano czarna kawa. Można zrzucić od 4 do 20 kg (zależnie od aktualnej wagi).
varmiann
0
varmiann | 8 lat temu | 1659 pkt
Według mnie dieta powinna dostosowana do indywidualnych możliwości i stylu życia . Ja nie wierzę w te uniwersalne diety dostępne wszędzie. Jeśli interesujesz się zdrowym odżywianiem i trybem życia, to dobre fachowe porady znalazłam na medlina.pl. Są tam też dostępne przepisy na dietetyczne posiłki.
norcia
0
norcia | 8 lat temu | 5595 pkt
uJedno jest pewne: błędem jest walka o zrzucenie jak najwięcej kilogramów w jak najkrótszym czasie. Lepiej zmienić nawyki żywieniowe, tj. "odchudzić potrawy", niż katować się dietą głodową połączoną z siłownią. Odchudzić potrawy można np. zamieniając śmietanę dodawaną do zup, sosów na jogurt. Śmietana ma 12% lub 18%, a jogurt może mieć nawet...0% tłuszczu! Tłuszcz jest jednak potrzebny / organizmowi kobiety do zaistnienia owulacji np./, podobnie jak cukier - to on np. odżywia mózg. Generalnie rzecz biorąc : licząc kalorie jedynie i dostarczając organizmowi ich tyle, ile jest w stanie SPALIĆ - można skutecznie i ...na dłużej schudnąć.
aleksandrunia
0
aleksandrunia | 7 lat temu | 1277 pkt
Moim zdaniem najbardziej skuteczna jest dieta oparta na ograniczeniu spożywanych kalorii oraz wzmożonej aktywności fizycznej. Należy obliczyć zapotrzebowanie organizmu na kalorie a następnie przyjmować o 500-700 mniej. Posiłki powinny być spożywane o stałych porach co 2-3 godziny (ok 4-5 posiłków na dobę). Optymalne tępo chudnięcia to 0,5 do 1 kg na tydzień.
smokobibok
0
smokobibok | 5 lat temu | 1162 pkt
Nie ma czegoś takiego jak najbardziej skuteczna dieta. Trzeba wiedzieć, że wszystkie diety monoskładnikowe są NIEZDROWE dla orgaznimu. Zawsze przy takiej diecie występują niedobory, co wpływa ujemnie na nasze zdrowie i samopoczucie. Zapomnijcie więc o dietach Dukana, kopenhaskich, kapuścianych i wszelkich sezonowo modnych. Zdrowa dieta to wprowadzenie zdrowych nawyków na całe życie, nie 2-tygodniowa głodówka. Należy jeść regularnie co 3-4 h, co daje zwykle 5 posiłków na dobę (co 2 h to za często). Bardzo ważne są proporcje, dieta zdrowego człowieka powinna dostarczać ok 15% białka, 30% tłuszczu i 55% węglowodanów. No i przede wszytskim bilans kalorii - jeśli chcemy zredykować masę ciała musi być ujemny. Nie obniżamy więcej niż 1000 kcal dziennie od całkowitej przemiany materii (i nigdy nie schodzimy poniżej 1000kcal dziennie!).Dużo warzyw, pełne ziarno, 1,5 litra wody, unikamy słodyczy i wprowadzamy ruch.
krawczyk.ania89
0
krawczyk.ania89 | 4 lata temu | 43850 pkt
Dla każdego inna dieta będzie bardziej i mniej skuteczna.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.