Która sztuka walki jest najskuteczniejsza do obrony własnej?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

2 odpowiedzi obeznanych

Ivanow
0
Ivanow | 8 lat temu | 125 pkt
Sądzę iż tutaj odpowiedzią na to pytanie będzie Krav maga. Jest to Izraelska sztuka walki. Rodzaj walki oparty głównie na samoobronie. Uważam iż jest to najskuteczniejsza sztuka walki gdyż jest to sztuka walki wręcz, a co za tym idzie, daje o wiele większe pole manewru niż niektóre sztuki samoobrony opierające się w jakimś stopniu na przedmiotach. Nie można określić czy ta sztuka jest łatwa czy trudna do opanowania. Opiera się ona na naturalnych odruchach człowieka przez co ułatwia to trochę sprawę. Sądzę iż jeżeli chcemy najskuteczniej się bronić, powinniśmy uczyć się Krav magi.
kojanis
0
kojanis | 8 lat temu | 90 pkt
Nie ma uniwersalnej/najlepszej sztuki walki.Dobór najskuteczniejszego systemu samoobrony zależy od predyspozycji konkretnej osoby (płeć,wiek,kondycja,masa ciała...) jak i charakteru potencjalnych zagrożeń zewnętrznych (walka w warunkach miejskich,pole bitwy,ilość przeciwników...)Uwzględniając powyższe należy rozpatrywać także systemy typu combat,wykorzystywane przez wojsko i jednostki paramilitarne.
Reasumując:najlepsza jest ta sztuka walki,która w sposób maksymalnie skuteczny i szybki neutralizuje zagrożenia zaistniałe w danej sytuacji.Np.walka z uzbrojonym przeciwnikiem-Combat56,walka na krótki dystans-Wing Chun,Ju-jitsu,na długi Taekwondo.Do miana sytemu uniwersalnego pretenduje Krav Maga.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.