Które języki są najbardziej upowszechnione na świecie?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

4 odpowiedzi obeznanych

ania1988
0
ania1988 | 8 lat temu | 604 pkt
Najczęściej używanym językiem na świecie jest chiński. Używa go ponad miliard mieszkańców Ziemi. Dominuje on w południowo-wschodniej Azji. Następnym językiem jest angielski, ale używa go dwukrotnie mniej ludzi niż języka chińskiego (około 500 milionów). Największe skupisko ludności mówiącej po angielsku znajduje się w Ameryce Północnej i w Wielkiej Brytanii oraz Irlandii. Trzecim, jeśli chodzi o częstotliwość używania, językiem jest hiszpański. Używa się go przede wszystkim w Hiszpanii i w większości krajów Ameryki Południowej. Bardzo upowszechnione są też języki: hindi, arabski, francuski i rosyjski. Język polski, jest na 27 miejscu jeśli chodzi ilość ludzi władających nim.
Popiec
0
Popiec | 8 lat temu | 4818 pkt
Z uwagi na liczbę ludzi, która zamieszkuje Chiny, to język chiński jest najczęściej używany na świecie. Na drugim miejscu jest język angielski. Na trzecim miejscu język chiński. Oczywiście zależy czy chodzi o język, którym ludzie się posługują jako pierwszym, od urodzenia czy jako drugi, nabyty.
szabu
0
szabu | 8 lat temu | 6398 pkt
Najpopularniejszym językiem jest oczywiście chiński, z uwagi na ok. 1 miliarda Chińczyków zamieszkujących Ziemię. Na drugim miejscu jest angielski, jednak w większości przypadków funkcjonuje jako drugi język, nabyty. Kolejny jest hiszpański używany głównie w Ameryce Łacińskiej i Południowej oraz oczywiście Hiszpanii. Czwarty, co do częstotliwości używania jest arabski używany na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce północnej.
varmiann
0
varmiann | 8 lat temu | 1659 pkt
Zgadzam się z przedmówca. Jeśli chce się odnieść sukces zawodowy na skalę międzynarodową to warto z pewnością nauczyć się angielskiego i hiszpańskiego. Wiadomo, że chiński tez będzie przydatny ale jest nieco trudniejszy. z tego co się orientuje to teraz tez ważny na arenie międzynarodowej jest język rosyjski.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.