Które kierunki studiów będą w najbliższych latach najbardziej perspektywiczne pod kątem pracy?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

6 odpowiedzi obeznanych

arleena36
1
arleena36 | 6 lat temu | 2548 pkt
Absolwenci uczelni technicznych np. budowlańcy i energetycy, na pewno znajdą swoje miejsce na rynku pracy. Wydaje się też, że rynek dla informatyków i biotechnologów cały czas się rozrasta. Moim zdaniem dobra uczelnia ekonomiczna może zapewnić dobrą pracę jednak absolwent powinien mieć znajomość dwóch języków obcych i jakieś studia podyplomowe. Oczywiście lekarze, prawnicy jako najbardziej prestiżowe zawody będą zawsze w cenie.
nanabana
0
nanabana | 8 lat temu | 279 pkt
W ostatnich latach ciągle brakuje inżynierów, dlatego też wszystkie kierunki , po których mozemy uzyskać tytuł inżyniera są inwestycją w przyszłość, gdyż prawdopodobieństwo znalezienia pracy jest bardzo wysokie. Z ostatnich badań przeprowadzonych w Stanach wynika, że nadal najwięcej zarabiają absolwenci informatyki oraz elektroniki. Dalej są ekonomiści, lekarze oraz dentyści. Wszelkiego rodzaju filologie języków orientalnych stały się ostatnio popularne oraz opłacalne np. japonistyka. Na rynku pracy odczuwalny jest niestety przesyt absoltwentów kierunków takich jak socjologia, resocjalizacja czy rekreacja.
Bohema
0
Bohema | 8 lat temu | 440 pkt
Ciężko powiedzieć. Rynek pracy zmienia się co chwilę i tym samym zmienia się zapotrzebowanie na specjalistów. Oczywiście coraz szersza informatyzacja społeczeństwa powoduje, że informatycy czy graficy komputerowi są ciągle potrzebni. Dlatego niekoniecznie warto iść na kierunek, który jest w chwili obecnej modny.
onka89
0
onka89 | 8 lat temu | 3391 pkt
Odpowiedź na to pytanie jest trudna. Rynek pracy ciągle się zmienia. Wydaję mi się, że jest duże zapotrzebowanie na inżynierów, informatyków, ekonomistów. Również takie zawody, jak lekarz czy dentysta nie tracą na wartości.
StudiujzKarolem.pl
0
StudiujzKarolem.pl | 7 lat temu | 65 pkt
Informatyka
Mechatronika
Medycyna
Architektura i Budownictwo
Farmacja

Prawdą jest że jest duże zapotrzebowanie na inżynierów i informatyków i że ci zarabiają najwięcej ale tylko wtedy gdy mają wysokie umiejętności.

Niestety są osoby które po wyżej wymienionych kierunkach nie pracują w swoim zawodzie. Jaki jest tego powód?
Kierunki te nie interesowały tych absolwentów na tyle by po skończonych studiach rozwijać się dalej w swoim kierunku kształcenia


www.Studiujzkarolem.pl
Karol Kotański
aneczka173
0
aneczka173 | 6 lat temu | 100735 pkt
Zdecydowanie inżynierzy. Myślę, że ludzie, którzy kończą budownictwo, mechanikę i budowę maszyn, czy też automatykę i robotykę na pewno nie będą narzekać na brak pracy. Na dodatek dobrej pracy, dobrze płatnej. Uważam, że lekarze też zawsze będą mieli zapewnione miejsce na rynku pracy, tak samo jak informatycy. Dla osób, które kompletnie nie mają zacięcia matematycznego powinni zacząć uczyć się niespotykanych języków, na przykład japońskiego, czy fińskiego.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.