Które kosmetyki nadają się do maskowania przebarwień skóry?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

punix
0
punix | 8 lat temu | 1076 pkt
Przebarwienia skóry są częstym problemem u kobiet, na szczęście w dzisiejszych czasach dostępnych jest na rynku wiele preparatów kosmetycznych pomagających je maskować. W zależności od stopnia przebarwień stosować można zdrowe, gdyż zawierające korzystne dla skóry składniki i nie powodujące zatykania porów pudry mineralne dostępne w drogeriach. Warto zapoznać się także z ofertą kosmetyków produkowanych przez renomowane laboratoria dermatologiczne sprzedawanych w aptekach. Są one dostosowane do różnych typów cery, także wrażliwej i z problemami dermatologicznymi. Przebarwienia skóry zamaskują różne typu podkłady lub kremy tonujące - jedne i drugie często wzbogacone o filtry UV.
daria22wroc
0
daria22wroc | 8 lat temu | 170 pkt
Dobrym sposobem na ukrycie przebarwień jest również użycie podczas wykonywania makijażu tzw. kosmetyku kamuflarzu, składa się on najczęściej z czterech kolorów, jeśli chodzi o przebarwienia do tego nada się najlepiej kolor zielony, którego niewielką ilość należy nałożyć punktowo na istniejące przebarwienia, przed aplikacją podkładu czy flidu. Nie przebija się on przez wartwę pudru.
lady-margot
0
lady-margot | 7 lat temu | 77201 pkt
Przebarwienia można maskować za pomocą podkładu czy fluidu, przed tym zakrywając je miejscowo punktorami. Jednakże można także postarać się je rozjaśnić lub całkowicie się ich pozbyć. Bardzo skutecznym sposobem są okłady twarzy i nacieranie sokiem z jeszcze niedojrzałych czarnych porzeczek. Jeśli masz dostęp do sadu i krzaków tego owocu, zbieraj je kiedy jeszcze są zielone. Wystarczy przekroić każdy owoc na pół, następnie nacierać nim twarz w miejscach gdzie występują przebarwienia. Niestety minusem jest to, że jest to sposób, który stosować możemy przez krótki okres czasu. Na codzień przez cały rok polecam używanie kremu wybielającego przebarwienia Flos-Lek.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.