Który papież najbardziej przysłużył się ludzkości?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

willy89
0
willy89 | 8 lat temu | 1294 pkt
Myślę, że historia kościoła jest pełna zaskakujących faktów, skandali, postępów itd. Każdy z papieży wniósł coś do kościoła. Jeśli uznać, że św. Piotr- apostoł był pierwszą głową kościoła to zapewne on grał pierwsze skrzypce. Myślę jednak, jak zapewne wiele innych osób, że postacią, która zupełnie zmieniła oblicze kościoła, jego podejście do wiernych etc. był Karol Wojtyła. Jego niesamowite usposobienie sprawiało, że ludzie bardziej zbliżyli się do Boga. Kwestii wiary byłoby wiele. Jan Paweł II sprawdził się również na scenie politycznej(jakże nam pomógł w czasach PRL) a także jako poeta i pisarz. Jego słowa wciąż są cytowane i wciąż zapadają głęboko w serce. Zjednoczył ludzi, bo przecież wiara powinna łączyć, a nie dzielić. Jemu to się udało i to właśnie uważam za wielki sukces.
Popiec
0
Popiec | 8 lat temu | 4818 pkt
Myślę, że ludzkości jako ogółowi najbardziej przysłużył się papież Jan Paweł II. Wynika to przede wszystkim stąd, że opuścił mury Watykanu i docierał do ludzi w najdalszych państwach. Znaczenie ma również czas trwania jego pontyfikatu, podczas którego wydał wiele encyklik, itp. Wybór Jana Pawła II przyczynił się do obalenia komunizmu w Polsce. Za nią poszły pozostałe kraje bloku wschodniego.
Alumn
0
Alumn | 7 lat temu | 349 pkt
Także Leon XIII (1878-1903). Wydal encyklikę Rerum Novarum - pierwsza społeczna encyklika. Zachęcał chrześcijan, żeby aktywnie się włączali w działalność społeczną. Papież Pius XII, który ratował żydów, tworząc różne instytucje, które miały właśnie pomagać żydom i jeńcom wojennym. Jan XXIII, niezwykle uduchowiony kapłan, zwołał Vaticanum II.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.