Na co działa aloes?

anonim
zapytał 7 lat temu

oceń

4 odpowiedzi obeznanych

szabu
0
szabu | 7 lat temu | 6398 pkt
Aloes ma znane od wieków właściwości lecznicze i upiększające. Z liści aloesu wytwarza się żel przyspieszający gojenie się ran, stosuje się go też w razie odmrożeń i oparzeń. Sok aloesowy ma działanie bakteriobójcze, zmniejsza stężenie kwasu solnego w żołądku - stosuje się go przy infekcjach przewodu pokarmowego. Aloes jest bogatym źródłem witamin i minerałów - cynku, potasu, sodu, żelaza, witaminy C, E, B, kwasu foliowego. Stosuje się go także przy infekcjach oczu. Prócz tego jest składników wielu kremów, mleczek i innych kosmetyków - wpływa na regenerację skóry, działa przeciwzapalnie i łagodząco.
XkahaX
0
XkahaX | 7 lat temu | 4996 pkt
Aloes jest rośliną, która gromadzi w sobie bardzo duże ilości wody. Dzięki temu ma właściwości silnie nawilżające. Dodatkowo działa też regenerująco i łagodzi podrażnienia. Dlatego też używa się go we wszelkich kosmetykach przeznaczonych w szczególności do cery suchej i wrażliwej. Można też samem wykonać wspaniałą maseczkę z aloesu. Jego liście rozdrabnia się i miesza z odrobinką kremu. Można też dodać troszkę soku z cytryny. Taką papkę nakłada się na twarz i trzyma kilka minut.
Popiec
0
Popiec | 7 lat temu | 4818 pkt
Aloes ma wiele dobroczynnych właściwości. Szczególnie polecany jest na podrażnienia skóry, wszelkiego rodzaju wysypki. Ułatwia gojenie ran. Stosowany jest w wielu kremach, zwłaszcza do rąk. Można go stosować bezpośrednio na skórę. Należy odłamać kawałek listka i wycisnąć sok o żelowej konsystencji, który jest w środku.
norcia
0
norcia | 7 lat temu | 5595 pkt
Sok aloesowy goi skórę po ukąszeniach przez owady takie jak jak komary np. Najlepiej, zaraz po ukąszeniu, w ukąszone miejsce wetrzec świeży sok, a nie będzie żadnego bąbla. Jeżeli bąbel już jest, najpierw ustępuje swędzenie, a krótko po tym - sam bąbel. Można stosować nawet u małych dzieci!

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.