Na co działa imbir?

anonim
zapytał 7 lat temu

oceń

2 odpowiedzi obeznanych

AnnA
0
AnnA | 7 lat temu | 1572 pkt
Imbir przyspiesza trawienie, zapobiega zastojom żółci, przyśpiesza procesy detoksykacji w wątrobie, poprawia krążenie skórne, mózgowe, wieńcowe i w kończynach. Przenika do potu i łoju działając odkażająco na gruczoły łojowe. Imbir działa silnie przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybiczo i przeciwzapalnie na skórę oraz błony śluzowe. Wcierany w skórę działa rozgrzewająco i przeciwbólowo. Pomocny jest w leczeniu chorób skóry troficznych (związanych z zaburzeniami odżywczymi skóry), chorób wirusowych, grzybiczych i bakteryjnych. Warto wcierać go w skórę przy przeziębieniach, zmarznięciu, zimnicy kończyn, blednicy i reumatyzmie. Jest skuteczny w leczeniu trądzików, zwłaszcza w połączeniu z olejem z dziurawca, olejem arnikowym, krwawnikowym, tatarakowym, nagietkowym, arcydzięglowym, kolendrowym, kminkowym i rozmarynowym. Zapobiega wypadaniu włosów, ma działanie przeciwłupieżowe, wspomaga leczenie łuszczycy. Znakomity do leczenia stanów zapalnych i ropnych skóry owłosionej. Ponadto może być stosowany do leczenia skaleczeń, otarć, obrzęków (po urazie mechanicznym), wyprysków i owrzodzeń w obrębie narządów płciowych.
Imbir pobudza ukrwienie narządów płciowych, przez co wzmaga erekcję u mężczyzn, zwiększa percepcję (odbiór i analizowanie) wrażeń seksualnych u kobiet i mężczyzn.
norcia
0
norcia | 7 lat temu | 5595 pkt
Osobiście, imbir dodaję do maseczek do twarzy: działa przecizmarszczkowo i świetnie rozgrzewa twarz. Kapitalna przyprawa nawet do słodkich dań - zaostrza smak, ma też właściwości przeciwwymiotne - gł. u kobiet ciężarnych. Dodawany do typowych dań, łącznie z sałatkami, pogłębia ich smak; ponadto, należy do przypraw przyspieszających trawienie, dzięki czemu można sobie pomóc podczas kuracji odchudzających, dodając go do wszystkiego, no może z wyjątkiem zup mlecznych.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.