Na co zwrócić uwagę podczas kupna namiotu?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

Kanalan
0
Kanalan | 8 lat temu | 496 pkt
Absolutną podstawą jest to, czy namiot posiada tropik.
Koniecznie trzeba dowiedzieć się jakie parametry wodoodporności i przepuszczalności powietrza mają materiały, z których uszyty jest namiot. Należy zwrócić uwagę na stopień skomplikowania konstrukcji stelaża aby nie był zbyt trudny w rozłożeniu i złożeniu. Rodzaj zamków i ich nieprzemakalność też jest bardzo ważny.
Namiot to ważny element wyposażenia- zastępuje na jakiś czas dom!
Dlatego nie można aż tak bardzo oszczędzać na tym zakupie.
kojanis
0
kojanis | 8 lat temu | 90 pkt
Podstawa to określenie własnych oczekiwań i przeznaczenia namiotu,który zamierzamy kupić z uwzględnieniem przykładowych zmiennych:
-turystyka piesza (nizinna,górska)czy zmotoryzowana(samochodowa,motocyklowa)
-pora roku (wyprawy letnie,zimowe)
-strefa klimatyczna (np.północ,południe Europy)
-oczywiście zasobność portfela
Dokładna identyfikacja oczekiwań i funkcji,jakie ma spełniać namiot pozwala dokonać trafnego wyboru.Oferta na rynku jest b.bogata.
lady-margot
0
lady-margot | 7 lat temu | 77201 pkt
Kupując namiot musisz wybrać taki, który będzie dla Ciebie odpowiedni i spełni Twoje oczekiwania i potrzeby. Po pierwsze zwróć uwagę na wielkość namiotu, ilość miejsc, sprawdź wymiary jeśli masz już materace, żeby potem się nie okazało, że do dwuosobowego namiotu nie zmieścisz materacy dla dwóch osób. Po drugie zwróć uwagę na materiał z jakiego wykonany jest namiot - powinien być on nieprzemakalny, odporny na rozdarcia, wewnętrzny materiał z kolei powinien przepuszczać powietrze. Kolejny ważny aspekt to system rozstawiania namiotu - powinien być taki, aby namiot można było szybko rozłożyć a stelaż był stabilny na tyle, aby można było np. przenieść rozłożony namiot.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.