Na czym polega dieta "Jedz zgodnie z grupą krwi"?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

nanabana
0
nanabana | 8 lat temu | 279 pkt
Istnieje pogląd, że to w jaki sposób nasz organizm przyswaja różnego rodzaju żywność zależy od naszej grupy krwi. Jedząc produkty, które są nam zalecane i eliminując te, które nie są, sprawimy, że nasz układ trawienny zacznie lepiej funkcjonować, a tym samym całe nasze ciało. Na przykład osoby o grupie krwi A mają tendencje do niskiego poziomu kwasu żołądkowego, przez co gorzej trawią białka pochodzenia zwierzęcego. Takie osoby powinny ograniczyć spożywanie mięs , zwłaszcza tych czerwonych. To nie koniec. Powinny spożywać przetwory mleczne o niskiej zawartości tłuszczu i samego tłuszczu ( w postaci np. oliwy) powinny dostarczać nie zbyt dużo.Odwrotnie jest u osób, o grupie krwi B. Te powinny dostarczać organizmowi jak najwięcej nabiału, ale powinny się wystrzegać żyta. Również grupy krwi O i AB mają pewne zalecenia co do żywności. Proponuję skorzystać z jakiejś specjalistycznej książki, w której wszystko jest dokładnie wypisane.
lady-margot
0
lady-margot | 7 lat temu | 77201 pkt
Dieta, która jest zgodna z grupą krwi jest bardzo wskazana, szczególnie dla osób, które chcą zrzucić zbędne kilogramy. I tak osoby:
- z grupą krwi 0 powinny jeść baraninę, cielęcinę, jagnięcinę, dziczyznę, wątróbkę, wołowinę i ryby takie jak: tuńczyk, śledź, okoń, pstrąg, łosoś, makrela, dorsz, sieja, sola. Zalecane jest ograniczenie produktów mlecznych i spożywanie jedynie masła, sera koziego, fety i mozarelli oraz mleka sojowego. Wskazane jest też jedzenie orzechów włoskich i pestek dyni a także fasoli, brokuł, cebuli, czosnku, chrzanu, papryki, śliwek ciemnych świeżych i suszonych. Dla osób z tą grupą krwi nie poleca się picia coca-coli, kawy (nawet bezkofeinowej) a także jedzenia kalafiora, oliwek, pieczarek, kukurydzy, pistacji. Nie można też spożywać łososia wędzonego ani ośmiornicy oraz bekonu gęsi i wieprzowiny.
- z grupą krwi A
polecane jest całkowite wyeliminowanie mięsa z diety, jednakże jeżeli ktoś bardzo chce to może je jeść ale jedynie z indyka lub kurczaka. Jeżeli chodzi o ryby wskazane są dorsz, makrela, łosoś, karp, pstrąg, sieja, szczupak jednak należy pamiętać o tym, że nie powinny być one wędzone. Z nabiału poleca się ser sojowy, mleko sojowe i kefir - zsiadłe mleko. Poza tym dieta powinna zawierać masło orzechowe, pestki dyni, orzeszki ziemne, fasolę, czerwoną soję, grykę, kaszę, botwinkę, cebulę, chrzan, marchew i brokuły. Niewskazane natomiast jest używanie ketchupu, majonezu oraz różnych marynat, należy też ograniczyć spożywanie pistacji i owoców cytrusowych.
- z grupą krwi B
powinny włączyć w jadłospis dziczyznę, baraninę, jagnię i królika. jeśli chodzi o ryby polecane są okoń oceaniczny, troć, dorsz, flądra, łosoś, jesiotr, kawior, makrela, szczupak, morszczuk, pstrąg morski oraz sardynka. Polecane jest też chude lub 2% mleko, jogurty oraz sery feta, mozarella, owczy i wiejski. Można też śmiało jeść botwinkę, kapustę, paprykę, słodkie ziemniaki, marchew czy brokuły. Polecane są też śliwki, ananas, winogrono, żurawina i banany. Z diety należy wykluczyć sok pomidorowy, granaty, rabarbar, awokado, dynie, pomidory, rzodkiew, tofu, soczewicę. Także większość orzechów i pestek jest niewskazana dla osób z grupą B. Lepiej nie jeść też lodów, owoców morza oraz mięs: bekonu, gęsi, kaczki, kurczaka, serc, wieprzowiny i szynki.
- z grupą krwi AB
powinny w swoim jadłospisie uwzględnić baraninę, indyka, królika i jagnię a wykluczyć bekon, cielęcinę, dziczyznę, gęś, kaczkę, kuropatwę, kurczaka, mięso bawołu, przepiórki, serca, szynkę, wieprzowinę i wołowinę. Mogą za to śmiało jeść większość ryb pomijając okonia, karpia, szarą solę i owoce morza. Jeśli chodzi o nabiał warto wyrzucić z jadłospisu lody, ser parezman i amerykański, pełne mleko, masło i maślankę - pozostały nabiał jak najbardziej jest zalecany. Wskazane są też kasztany, orzechy włoskie i ziemne, brokuły, kalafior, burak, ogórek, seler, por oraz owoce: agrest, ananas, cytryna, figi, winogrono, wiśnia, śliwka i żurawina. Zrezygnować należy z granatów, mango, gruszek, bananów, awokado, kukurydzy, oliwek i rzodkwi.
krawczyk.ania89
0
krawczyk.ania89 | 5 lat temu | 43850 pkt
Jak sama nazwa mówi, jest to dieta polegająca na tym, żeby jeść odpowiednie rzeczy, zgodnie z grupą krwi. Każda grupa krwi ma odpowiednie składniki, które powinna jeść. Dla każdej grupy będzie to coś innego. Jest to zdrowe dla nas i warto się zapoznać z taką dietą.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.