Na czym polega olejowanie włosów?

kancia90
zapytał 5 lat temu

oceń

2 odpowiedzi obeznanych

z.evelina
0
z.evelina | 5 lat temu | 1236 pkt
Olejowanie włosów jest bardzo prostym i szybkim sposobem na odbudowę struktury włosa a co za tym idzie na ich lepszy wygląd. Zabieg ten polega na rozprowadzeniu na włosach odpowiedniej ilości olejku. Po nałożeniu głowę należy owinąć folią lub założyć foliowy czepek, a później ręcznikiem. Najlepiej jest zostawić to na całą noc, ale wystarczy też trzymać 3h, które wystarczą do poprawy kondycji naszych włosów. Tuż przed zdjęciem ręcznika oraz czepka warto chwilę podgrzać włosy ciepłym nawiewem z suszarki, gdyż ciepło potęguje działanie olejku. Po zdjęciu ręcznika należy umyc włosy szamponem oraz nałożyć odżywkę. Zabieg ten wystarczy stosować raz w tygodniu.
P.S. pamiętajmy, że osoby o tłustych włosach od nasady, nie powinny nakładać olejku na czubek głowy.

Jeśli chodzi o rodzaj olejku jaki możemy stosować, mamy wiele do wyboru, są nimi:
olejek arganowy, olejek rycynowy, olej kokosowy, olej jojoba, olejek makadamia, olejek z orzechów laskowych, olej z pestek winogron i najzwyklejsza oliwa z oliwek.
Richie112
0
Richie112 | 5 lat temu | 30668 pkt
Olejowanie włosów polega na wcieraniu we włosy ciepłego oleju i pozostawieniu tak zrobionej maseczki przez co najmniej 30 minut. Taki zabieg powinno się powtarzać conajmniej raz w tygodniu. Do olejowania używa się takich olejków jak: oliwa z oliwek, olej słonecznikowy, olejek rycynowy, olejek arganowy oraz inne olejki zapachowe.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.