Na czym polega zjawisko globalnego ocieplenia?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

4 odpowiedzi obeznanych

Kanalan
0
Kanalan | 8 lat temu | 496 pkt
Człowiek w żadnym stopniu nie przyczynia się do globalnego ocieplenia!!!
Media pompują bzdury i głupoty. Przy pierwszym lepszym wybuchu wulkanu wydobywa się z niego tyle dwutlenku węgla, co ludzie produkują przez kilka lat a w jednej w chwili na Ziemi wybucha kilka wulkanów więc udział człowieka w tym procesie jest śmiesznie nikły!
Niestety wielka grupa ludzi czerpie dane tylko z telewizji i to jeszcze z kanałów które z przyrodą i podstawową o niej wiedzą mają niezwykle mało wspólnego...
Tomasz
0
Tomasz | 8 lat temu | 257 pkt
Zgadzam się z przedmówcą. Moi profesorowie na uczelni mówią to samo. Chcialbym zwrócić uwagę na pare faktów.

Po pierwsze dwutlenek węgla stanowi ok 2% gazów cieplarnianych, największą część stanowi para wodna - teraz prosze się zastanowić ile pary wodnej produkowane jest przez moża i oceany które zajmują ok 3/4 powierzchni naszej planetyna ca a ile czlowiek jest w stanie wyprodukować (oceany parują bez przerwy na całej powierzchni). tak nawiasem to roślinki chyba bardzo lubią CO2.

Drugi problem. Najwiekszym propagatorem ograniczenia emisji CO2 jest USA w tym byly premier Al Gore (który dostał niewiedzieć czemu nobla za to). I teraz niespodzianka USA niepodpisało protokołu z Kioto o zmniejszeniu emisji. Teraz pytanie dlaczego mamy bawić się w te gre wydając grube miliony jeśli główni producenci CO2 się nie bawią razem z nami?
onka89
0
onka89 | 8 lat temu | 3391 pkt
Globalne ocieplenie to zmiana klimatu w porównaniu do wcześniejszych lat. Można to zauważyć u nas w Polsce. W lecie jest o wiele goręcej i dłużej taka pogoda trwa, niż w latach poprzednich. Jednak trzeba wziąć też pod uwagę, że w zimie klimat też się w Polsce zmienił. Jest o wiele zimniej, zimy są ostre, jest dużo śniegu. Zatem skutki globalnego ocieplenia można zaobserwować zarówno latem, jak i zimą.
maryjane91
-1
maryjane91 | 8 lat temu | 410 pkt
Globalne ocieplenie to zjawisko stopniowego zwiększania się temperatur na ziemi - zarówno powietrza, jak i wód. Jest to zjawisko bardzo szkodliwe dla ekosystemu. Globalne ocieplenie spowodowane jest wydzielaniem szkodliwych gazów (dwutlenek węgla, metan, freony itd). Gazy cieplarniane (bo tak nazwane zostały gazy przyczyniające się do tego procesu) blokują wydostanie się promieniowania podczerwonego z Ziemi, co powoduje jej ogrzewanie. W ostatnich latach efekt globalnego ocieplenia został nasilony, czego bezpośrednim powodem jest działalność człowieka. Musimy wiec pamiętać o szkodliwych skutkach tego zjawiska, takich jak topnienie lodowców, susze, upały, zagrożenie gatunków zwierząt i roślin, a także częściowe zalanie terenów morskich i oceanicznych (poprzez zwiększanie się poziomu wód).

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.