Na ile istotny jest list motywacyjny dla pracodawcy?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

2 odpowiedzi obeznanych

agaaa123
1
agaaa123 | 8 lat temu | 194 pkt
Dla pracodawcy list motywacyjny jest zazwyczaj istotny. Z listu motywacyjnego pracodawca może bowiem dowiedzieć się czegoś więcej o wyszktałceniu, umiejętnościach i doświadczeniu zawodowym przyszłego kandydata, poznać jego mocne strony. Sposób w jaki został napisany list motywacyjny ukazuje także charakter kandydata.
List motywacyjny przybliża więc pracodawcy sylwetkę przyszłego pracownika, co jest istotne w przypadku ewentualnej współpracy, dla tego też jest on dość ważny.
Goszka
1
Goszka | 8 lat temu | 4233 pkt
Jest ważny z tego powodu, że pozwala pracodawcy bardziej osobiście niż przez CV poznać kandydata. Jest on pisany "od siebie", także zazwyczaj zawiera on elementy, dlaczego naszym zdaniem jesteśmy najlepszym kandydatem na dane stanowisko. CV jest bardziej bezosobowe. Niedołączenie listu motywacyjnego może świadczyć o braku rzeczywistego zaangażowania w chęć konkretnej pracy, lecz niekoniecznie. Czasem nie jest on wymagany. Na przykład niektóre redakcje lub agencje reklamowe wolą, aby przysłać im fragment własnego artykułu lub wymyślone przez siebie hasła reklamowe.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.