W jaki sposób zahamować apetyt na słodycze?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

6 odpowiedzi obeznanych

punix
0
punix | 8 lat temu | 1076 pkt
Jeśli nie uda się ograniczyć spożywania słodyczy wyłącznie siłą woli i determinacją do zrzucenia paru kilogramów, można uciec się do środków wspomagających. Istnieją preparaty lecznicze specjalnie zaprojektowane aby pomagać w walce z nadwagą. W ich składzie znajduje się przede wszystkim chrom organiczny, który zmniejsza apetyt na produkty o wysokiej zawartości węglowodanów (słodycze). Pomóc może także regularne picie herbaty Pu-erh.
andromeda877
0
andromeda877 | 8 lat temu | 2300 pkt
Sprawdzonym sposobem jest częstsze mycie zębów. Można też popijać słodkie soki owocowe, które poza tym, że są zdrowe to w jakiś sposób mogą zastąpić nam bardziej kaloryczne przekąski. Innym ratunkiem przed słodyczami jest żucie gumy. Słodkości można też zastąpić owocami, nie dość że są one słodkie to w dodatku są też sycące
Goszka
0
Goszka | 8 lat temu | 4233 pkt
Przede wszystkim należy jadać regularnie. Jeśli będzie się sytym, to pokusa na coś słodkiego jako przekąskę spada. Są też słodycze tzw. dietetyczne, bez zawartości cukru. Warto zwiększyć spożycie błonnika, który zredukuje apetyt. Duże ochota na słodycze może być też wynikiem braku ważnych substancji, na przykład magnezu. Wtedy warto zbadać poziom różnych pierwiastków i rozpocząć suplementację.
rita
0
rita | 8 lat temu | 540 pkt
To prawda, że regularne jedzenie powoduje, że nieco rzadziej ma się ochotę na tabliczkę czekolady albo na batonika. Ja mam zawsze z tym problem jak tylko poczuje głów, ponieważ sobie tłumaczę, że przecież od jednego batonika jeszcze nikt nie przytył, co niestety jest samooszukiwaniem się...
lady-margot
0
lady-margot | 7 lat temu | 77201 pkt
Może warto uświadomić sobie minusy częstego jedzenia słodkości. Po pierwsze mają ogromne ilości cukru, co jest dla nas niezdrowe. Po drugie słodycze to bomba kaloryczna - a chyba chcemy dbać o szczupłą, elegancką sylwetkę. Po trzecie ciągłe jedzenie batoników, lizaków itd. psuje nasze zęby. Warto zatem zrezygnować ze słodyczy. Oczywiście nie należy popadać ze skrajności w skrajność, bowiem schrupanie kawałka czekolady, raz na jakiś czas jest wręcz skazane. Jeżeli trudno nam ograniczyć słodycze w naszym jadłospisie, warto kupić w aptece rozpuszczalne gumy do żucia, które ograniczają łaknienie, a jednocześnie są słodkie! Jedzmy dużo owoców - są tańsze, zdrowsze, a smakują tak samo dobrze. Na przegryzkę można też wybrać suszone śliwki czy morele, albo batoniki ale nie te oceikające czekoladą ale np. sojowe. Należy też unikać stresu - bo to on często powoduje, że sięgamy po kolejną paczkę chipsów lub kostkę czekolady.
krawczyk.ania89
0
krawczyk.ania89 | 4 lata temu | 43850 pkt
Dużo zależy od silnej woli. Od słodyczy można się uzależnić i wtedy sprawa się komplikuje. Można słodycze zastąpić innymi rzeczami. Można zastąpić je owocami.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.