W jakim wieku najlepiej wyjść za mąż?

anonim
zapytał 6 lat temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

lady-margot
1
lady-margot | 6 lat temu | 77189 pkt
Myślę, że nie ważny jest w tym wypadku wiek, lecz dojrzałość miłości. Dziewczyny w coraz młodszym wieku wychodzą za mąż, niestety nie zawsze są to związki dojrzałe, młode kobiety niejednokrotnie mylą miłość z zauroczeniem, działają pod wpływem emocji i impulsów. Niestety takie związki, niejednokrotnie kończą się rozwodami, po jakimś czasie, kiedy młodzi lepiej się poznają i stwierdzają, że nie pasują do siebie. Dlatego właśnie myślę, że to nie wiek powinien być determinantą dla decyzji o ślubie, a raczej pewność uczucia, które łączy dwojga ludzi.
aneczka173
1
aneczka173 | 6 lat temu | 100735 pkt
Uważam, że to zależy od indywidualnych predyspozycji każdego z nas. Sądzę, że powinniśmy myśleć o ślubie dopiero gdy będziemy dojrzali emocjonalnie, a także w pełni samodzielni. Nie ma uniwersalnego wieku. Niektórzy z nas są w stanie założyć zdrową i szczęśliwą rodzinę, mając już 20 lat, inni potrzebują więcej czasu, żeby podjąć tak ważną decyzję. Wiem jednak, że z takimi rzeczami nie powinniśmy się spieszyć, prędzej, czy później i my poczujemy chęć zawarcia małżeństwa.
Lennykable
0
Lennykable | 6 lat temu | 61529 pkt
Nie ma uniwersalnej recepty. Większość ludzi odradza wejście w związek zbyt wcześnie. Moim zdaniem jest to słuszne, ponieważ małżeństwo to nowe obowiązki, a wcześniej należy zorientować się, czego właściwie się chce od życia. Należy zdobyć wykształcenie, kwalifikacje zawodowe, podstawowe umiejętności, samoświadomość, zorientować się, co jest ważne, a co nie. Z drugiej strony, zbyt długie zwlekanie z małżeństwem też nie jest dobre dla związku, który z czasem się wypala, jeśli nie postawi sobie nowego zadania (wiele par rozpadło się w ten sposób). Należy wyczuć odpowiedni moment. Dla jednych przyjdzie on wcześniej, dla drugich - później.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.